Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2012

ΝΙΚΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΑΟ Κ ΜΗΛΙΑΣ..

Νίκη και πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας για τον Εθνικοό Νέου Κεραμιδίου, με σκόρ 2-1 μέσα στο γήπεδο της Μηλιάς, με αντίπαλο την τοπική ομάδα.
Η ομάδα του....
ΕΘΝΙΚΟΥ ήταν πολύ καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιγνιδιού, παρά τις πολλές και σοβαρές ελλείψεις, λόγω έλλειψης των νέων δελτίων. Η ομάδα του Εθνικού προσήλθε στο γήπεδο με 12 παίκτες. Ομως έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο, προηγήθηκε στο 30 λεπτό με γκολ του Μαυρόπουλου με απευθείας κτύπημα κόρνερ, σεαλλεπάλληλα κόρνερ που κέρδισε η ομάδα του Εθνικού.
Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό, αλλά με την ομάδα του ΠΑΟ Κ ΜΗΛΙΑΣ να προσπαθεί για ένα δεκάλεπτο να ισοφαρίσει, κάτι που πέτυχε από σύγχυση της άμυνας του ΕΘΝΙΚΟΥ.
Οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού όμως, πείσμωσαν, πήραν και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων, πίεσαν ψηλά την τοπική ομάδα, δημιούργησαν τρείς κλασσικές ευκαιρίες, δημιούργησαν πολλές φάσεις και σε μία από αυτές ο Καπαταγιόγλου κέρδισε πέναλτυ, το εκτέλεσε ο Σταματέλος και το σκόρ έγινε 2-1 στο 75 λεπτό. Σκόρ που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του παιγνιδιού.
ΕΘΝΙΚΟΣ:(ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ Γ):ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Γ, ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΑΤΖΗΚΩΝ/ΝΟΥ, ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ Σ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΕΛΕΡΟΓΛΟΥ (72 ΚΑΠΑΤΑΓΙΟΓΛΟΥ) , ΤΖΙΝΟΒΙΤΣ