Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ -EΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ 0-0 - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κακό παιγνίδι, ασύνδετο, άνευρο, δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα τα παιδιά του ΕΘΝΙΚΟΥ ΝΕΟΥ ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ στο παιγνίδι με την Ελπίδα Ανδρομάχης, παρασύρθηκαν στον τρόπο παιγνιδιού του αντιπάλου και δεν απέδωσαν αυτά που μπορούν να δώσουν στον αγωνιστικό χώρο και έτσι παραχώρησαν λευκή ισοπαλία στους φιλοξενούμενους, που σημειωτέον από λάθη της τοπικής ομάδος, έχασαν δύο τρείς ευκαιρίες, όταν βρέθηκαν στην άμυνα του Εθνικού.
ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ξεκίνησε καλά το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Εθνικού και για μόνο 15 λεπτά έδειξε πραγματικά ότι έχει στοιχεία ομάδος που ξέρει να παίζει σωστό ποδόσφαιρο. Σ αυτό το 15λεπτό, δημιούργησε ευκαιρίες τις οποίες δεν εκμεταλλεύτηκε, αλλά και κινδύνεψε από αντεπιθέσεις και λάθη της άμυνά του. Μετά όλως αδικαιολογήτως, άρχισε να παρασύρεται στο παιγνίδι των αντιπάλων, με μακρινές σέντρες και παράδοξο παιγνίδι και έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Με δύο αλλαγές αλλαγή ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, στη θέση του Τσαουσίδη Σταύρου και Καλαϊτζή, πέρασαν οι Κωστόπουλος Π και Κωστόπουλος Σ. Το δεύτερο ημίχρονο όμως δεν άλλαξε τον τρόπο παιγνιδιού, πολλοί ποδοσφαιριστές του Εθνικού, ήταν βιαστικοί στον τρόπο παιγνιδιού, δεν είχαν την ανάλογη ποδοσφαιρική ηρεμία και δεν ευτύχησαν να τελειώσουν σωστό τρείς καλές ευκαιρίες που δημιούργησαν. Έτσι το 0-0 ήταν μία φυσιολογική κατάληξη στο παιγνίδι και ο Εθνικός έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνος στην έκτη θέση εκμεταλλευόμενος και την ισοπαλία του Κ.Αγιάννη.